Pomocí této Miniaplikace můžete sledovat na ploše ve Vašich Windows aktuální teplotu, vlhkost, tlak z naší meteostanice. Zobrazit si můžete přímo i aktuální grafy. Program nativně funguje v operačních systémech Windows Vista a Windows 7. Miniaplikace nabízí svoje vlastní nastavení, kde si můžete nastavit co přesně chcete zobrazovat, zda-li chcete aplikaci s pozadím nebo fotografiemi, apod.

Stáhnout Windows 7 miniaplikaci

Klíčové vlastnosti:

  • Cykluje informace: teplota, vlhkost, tlak a srážky
  • Ukazuje směr větru
  • Mění vlastní pozadí podle aktuálního počasí (déšť, horko, oblačno, západ a východ slunce, atd...)
  • Podrobnosti o počasí po rozkliknutí (krátká statistika, grafy).
  • Možnost nastavení jednotek, rychlosti cyklování a obnovování.

Instalace pod Windows Vista a Windows 7:

Klikněte na výše uvedený odkaz a v dotazu ohledně uložení klikněte na tlačítko "Otevřít", a případně potvrdit/odsouhlasit otevření souboru, čímž zahájíte instalaci gadgetu.
Po všech odsouhlaseních by se měl gadget objevit na pravé straně plochy.
Pokud se miniaplikace neobjevila zkute ji manuálně přidat ze seznamu miniaplikací (kliknutí pravým tlačítkem na plochu a zde volba "Miniaplikace"). Případně ověřte zda máte spuštěn panel Miniaplikací (sidebar).

Možnosti nastavení a práce v miniaplikaci:

Dvojtým poklikáním na miniaplikaci se dostanete i bližšším informacím ke stanici.
Kliknutím na ikonku klíče (na pravé straně miniaplikace) můžete nastavit zobrazování jednotek, rychlost obnovování a rychlost cyklování či případně vyhledat jinou meteostanici. Nutno upozornit že seznam k vyhledávání je poměrně malý a obsahuje cca okolo tří českých stanic (zbytek zahraničí).
Pokud se chcete vrátit do základního nastavení, klikněte na křížek při pravé straně miniaplikace, čímž se miniaplikace vypne/zavře a vrátí do základního nastavení. Následně ji znovu otevřte přes seznam miniaplikací.

Nastavení a použité grafy

Grafy
Nastavení

Fotogalerie aplikace

Klikněte na obrázek. Otevře se Vám interaktivní galerie, ve které můžete listovat a přečíst si co na jednotlivých obrázcích se nachází. Popis je vždy pod obrázkem.